با ۱۲ خواص چای گزنه آشنا شوید

access_time پنج شنبه, ۹ فروردین, ۱۳۹۷ comment بدون دیدگاه

آیا دوست دارید یک فنجان چای بنوشید؟ در این مطلب، ما درباره چای گزنه صحبت خواهیم کرد که به عنوان یک چای خوب برای ارتقای سلامت بدن شناخته شده است.

برگ گزنه در اروپا، آسیا و شمال آفریقا یافت می شود. چای گزنه می تواند کار سیستم هضم و جلوگیری از التهاب بدن را افزایش دهد. اگر شما کنجکاو هستید که چای با چاشنی گزنه بنوشید، در ادامه خواص چای گزنه را بررسی میکنیم.

۱ – منبع آنتی اکسیدان ها

به عنوان یه حقیقت، اکثر چای های گیاهی دارای منابع آنتی اکسیدان هستند، چای گزینه نیز منبع فراوان آنتی اکسیدان است که برای محافظت از بدن در برابر عفونت سودمند است.

همچنین از بدن در برابر التهاب نیز جلوگیری می کند علاوه براین آنتی اکسیدان ها در بدن می توانند از وجود برخی مشکلات از جمله سرطان جلوگیری کند. شگفت انگیز است، نه؟

۲ – منبع مواد معدنی

یکی دیگر از مزایای سلامتی نوشیدن چای گزنه این است که منبع مواد معدنی بدن را تامین می کند. چای گزنه در مقایسه با سبزیجات برگ سبز دارای غنی ترین کلسیم و منیزیم است. این مواد مغذی ضروری برای بدن مفید هستند.

برای مثال، کلسیم می تواند به تقویت ساختار و تراکم استخوان ها کمک کند. در حالی که منیزیم در مدیریت مایعات بدن مشارکت می کند.

۳ – اثرات ضد باکتری

چای گزنه اثرات ضد باکتریایی و خواص ضد قارچی را نیز فراهم میکند. بر اساس یک مطالعه منتشر شده در ” مجله شیمی بیولوژیک “، لکتین آگلوتینین موجود در گزنه، عملکرد قوی ضد قارچ دارد. در نتیجه، بدن را از عفونت ناشی از حضور باکتری ها محافظت می کند.

۴ – جلوگیری از التهاب

به علت وجود اثرات ضد التهابی در چای گزنه، می توانید یک فنجان این چای را برای کاهش التهاب نوش جان کنید. در واقع، چای گزنه به عنوان یک ضد درد نیز عمل می کند که می تواند در کاهش درد کمک کند. برای مثال، میتواند کمر درد، سردرد، کبودی و درد عضلانی را کاهش دهد.

سپس فقط اطمینان حاصل کنید که چای گزنه را به صورت منظم مصرف کنید تا بهترین نتایج سلامتی را بدست آورید.

۵ – سلامت گوارش

وجود خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی در چای گزنه می تواند مشکلات خاصی را برای سلامتی درمان کند. یکی از مزایای سلامتی بزرگ نوشیدن چای، افزایش سلامت دستگاه گوارش است. چای گزنه برای مقابله با کرم روده و انگل در دستگاه گوارش، و همچنین برای جلوگیری از مسائل گوارشی مانند یبوست، اسهال، و نفخ مناسب است.

همانطور که می دانید نوشیدن چای گزنه به سلامت شما کمک می کند، شما بدون شک می توانید چای گزنه را به صورت منظم و روزانه مصرف کنید.

۶ – کمک به کاهش وزن

به طور شگفت انگیز، نوشیدن چای گزنه می تواند برای کاهش وزن مفید باشد. در این مرحله چای گزنه می تواند برای حذف متابولیک های ناخواسته مفید باشد. در نتیجه نوشدن چای گزنه به کاهش وزن بدن کمک می کند.

نوشیدن چای گزنه ۳ تا ۴ فنجان در روز باعث افزایش متابولیسم بدن می شود.

۷ – کمک به سلامت قلب

چای گزنه طیف گسترده ای از منافع بهداشتی را ارائه می دهد. یکی از آن ها تقویت سلامت قلب است. با وجود منبع پتاسیم در چای گزنه نوشیدن این چای برای کاهش تنش در شریان ها و رگ ها خونی مناسب است. در نتیجه گردش خون سالم، می تواند از بیماری قلبی و حمله قلبی مناسب باشد.

برای داشتن یک قلب سالم باید شیوه زندگی سالم و همچنین استفاده از بهترین غذاها را الگو قرار دهید.

۸ – کمک به سلامت کلیه ها

چای گزنه می تواند سلامت کلیه ها را ارتقا دهد، در مطالعات نشان داده شده است که چای گزنه مانند دیورتیک عمل می کند. در نتیجه روی کلیه ها اثر خوبی دارد، و همچنین از رشد سنگ کلیه جلوگیری می کند.

۹ – درمان آرتروز

چای گزنه درمان طبیعی بیماری های خاص را فراهم می کند. یکی از این درمان ها آرتریت است. در یک مطاله در سال ۲۰۱۳ مشخص شد که نوشیدن چای گزنه میتواند منجر به درمان آرتریت شود. همچنین در یک مطالعه منتشر شده در ” مجله انجمن سلطنتی پزشکی ” در ماه ژوئن سال ۲۰۰۰ گفته شد که برگ گزنه می تواند استئوآرتریت را کاهش دهد. بنابراین می توانید به طور منظم چای گزنه را برای درمان آرتریت مصرف کنید.

۱۰ – درمان آلرژی

چای گزنه به عنوان درمان آلرژی نیز نشاخته شده است. بر اساس یک مطالعه در ” کالج ملی طب ” نشان داده شد که ۵۸ درصد از شرکت کنندگان با مصرف چای گزنه علائم آلرژی فصلی آنان کاهش پیدا کرده است. مصرف چای گزنه برای مقابله با آلرژی می تواند مورد توجه قرار گیرد.

۱۱ – تقویت سیستم ایمنی بدن

حضور آنتی اکسیدان های از جمله فلاونوئیدها و کاروتنوئیدها در چای گزنه به سیستم ایمنی بدن کمک می کند. آنتی اکسیدان ها می توانند از آسیب رادیکاه های آزاد جلوگیری کند و همچنین با استرس اکسیداتیو مباره کند. در نتیجه، مصرف چای گزنه به محافظت بدن در برابر مشکلات خاص کمک می کند.

۱۲ – ارتقا سلامت پوست

وجود اثرات ضد التهابی در چای گزنه می تواند به پوست شما کمک کند. در این مورد، می تواند از بیماری های پوستی نظیر اگزما یا بثورات جلوگیری کند. شما می توانید با مصرف چای گزنه پوستی زیبا و سالم تر داشته باشید.

با توجه به خواص گفته شده در مطلب بالا، مصرف چای گزنه ۳ تا ۴ فنجان در روز برای سلامتی مناسب است.

بدون دیدگاه

هیچ دیدگاهی برای این مقاله نوشته نشده است.

کاربر تی بی هستید؟ برای ورود اینجا را کلیک کنید.