پنج مزیت شیرچای

access_time یکشنبه, ۱۱ شهریور, ۱۳۹۷ comment بدون دیدگاه

برای کسانی که تا الان لذت یک شیر چای خوشمزه را نچشیده اند، شاید زمان آن باشد که نوشیدنی روتین بعد از ظهرهای خودتان را تغییر بدهید، چرا که این آماده سازی چای میتواند فواید زیادی برای سلامت شما به ارمغان بیاورد.

چای شیر چیست؟

اصطلاح چای شیر به هر تعداد نوشیدنی در سراسر جهان مربوط میشود که حاوی مقداری چای و شیر میباشند. از مقداری شیر در یک فنجان چای سیاه گرفته تا چای حبابی، چای تایلندی، چای نمکی، مسلا چای، ترکیب شیر و چای یک سنت است که در سراسر جهان گسترش پیدا کرده است. انواع خاص چای شیر به چگونگی تهیه چای، چه مقدار شیر اضافه شود، و چه مواد دیگری به آن اضافه میشود، بستگی دارد. شاید معروفترین مکان برای چای شیر بریتانیا باشد، جایی که به آن چای با شیر گفته میشود.

مزایای مربوط به سلامت چای شیر

بهترین مزیت چای شیر شامل اثرات آن بر استرس، سلامت پوست، التهاب، چاقی، و بیماری های مزمن در میان چیزهای دیگر میباشد.

مراقبت از پوست

بسیاری از انواع چای حاوی آنتی اکسیدان ها و ترکیبات پلی فنیک هستند که می توانند اثرات رادیکال های آزاد را کاهش دهند و از پیری زودرس جلوگیری کنند. این می تواند به کاهش پیدایش خطوط، چروک ها، و سایر ضایعات یا زخم ها بر روی پوست کمک کند.

کاهش استرس

چای شیر به این معروف است که یک نوشیدنی آرامش بخش است، به خصوص اگر شما آن را با یک چای بدون کافئین مصرف کنید. می تواند اندورفین ها را آزاد کند و سطح هورمون استرس شما را دوباره تنظیم کند که باعث کاهش التهاب از هر نوع در بدن خواهد شد.

کاهش وزن

چای از هر نوع به عنوان عامل افزایش متابولیسم بدن شناخته شده است، که میتواند به تلاش برای کاهش وزن کمک کند. بهترین راه این است که از اضافه کردن شکر بیشتر خودداری کنید، اینکار باعث کاهش کالری نوشیدنی میشود.

درمان بیماری های مزمن

همانطور که گفته شد، کاتچین ها و آنتی اکسیدان های داخل چای میتواند به جلوگیری از بیماری های مزمن و اثرات منفی استرس اکسیداتیو کمک کند.

قدرت استخوان را افزایش میدهد

اضافه کردن شیر به چای باعث افزایش مصرف مواد معدنی شما میشود که خطر ابتلا به پوکی استخوان را در سن شما پایین می آورد.

بدون دیدگاه

هیچ دیدگاهی برای این مقاله نوشته نشده است.

کاربر تی بی هستید؟ برای ورود اینجا را کلیک کنید.