رویه های بازگردانی محصول

رضایت مندی مشتریان همواره از اهداف فروشگاه اینترنتی چای تی بی، بوده است و در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در سریع ترین زمان ممکن و به بهترین نحو به دست مشتریان برساند. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

 

شرایط بازگردانی محصول

اگر محصول خریداری شده از نظر ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

– وجود مغایرت، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت محصول، به واحد خدمات پس از فروش فروشگاه اینترتی چای تی بی، از طریق تلفن اطلاع داده شود.

– استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که محصول در کارتن خود بهراه فاکتور خرید به تی بی بازگردانده شود.

 

اگر محصول خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.

– آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت محصول، به خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی چای تی بی، از طریق تلفن اطلاع داده شود.

– استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که محصول در کارتن خود بهراه فاکتور خرید به تی بی بازگردانده شود.

 

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به محصولاتی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از محصول استفاده نشده باشد.

– اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات فروشگاه اینترنتی چای تی بی (شماره تلفن ۴۲۳۴۴۲۲۲-۰۱۳) اطلاع داده شود.

– اگر پس از دریافت محصول مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا ۷ روز‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.

– توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه محصول، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

– همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.

– آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت محصول، به خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی چای تی بی، اطلاع داده شود.

– با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فروشگاه اینترنتی چای تی بی، تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

– لازم است کارتن محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که محصول در کارتن خود به تی بی بازگردانده شود.

 

کالا را چگونه ارسال کنید؟

– قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

– از ارسال محصول بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی چای تی بی، خودداری کنید.

– برای ارسال، باید محصول در کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود فاکتور فروش و کد تخفیف نیز ارسال شود.

– فاکتور همراه محصول ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. درصورت ارسال با پست پیشتاز، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.

– اگر فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه شماره رسید و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.

– برای بازگرداندن محصول از پست پیشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن محصول به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی طبق قوانین و دستورالعمل‌های شرکت، پس از تایید خدمات پس از فروش هزینه ارسال به حساب مشتری واریز می‌شود.

– بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید :

استان گیلان – شهر لاهیجان – خیابان شهدا – میدان فیض – پاساژ ولیعصر – طبقه همکف – پلاک ۹

کد پستی : ۷۶۴۹۶-۴۴۱۹۷

 

هزینه ارسال چگونه محاسبه خواهد شد؟

– اگر ایراد مغایرت، ایراد فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی چای تی بی برسد، هزینه‌های ارسال به عهده تی بی است.

– برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه محصول به شرکت تی بی ارسال شود.

– در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان فروشگاه اینترنتی چای تی بی، هزینه ارسال و دریافت مجدد محصول، به عهده مشتری خواهد بود.

 

توجه : جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.